|
Headlines | Door een onzer verslaggevers
Batimat 2011 in teken van innovaties
De aankomende beurseditie van Batimat, een internationale vakbeurs voor de bouw die van 7 tot en met 12 november 2011 wordt gehouden in het beurscomplex Porte de Versailles in Parijs, staat in het teken van uiteenlopende innovaties als de toegankelijkheid van gebouwen. Meer dan 80 procent van de beursoppervlakte is inmiddels gereserveerd door 1.200 exposanten, onder wie alle marktleiders uit de branche.
Onderzoek naar performance en efficiënt energiegebruik, in zowel bestaande- als nieuwbouw, leidt tot snelle ontwikkelingen binnen de bouwsector. Gewoontes worden doorbroken, concurrerende nieuwe producten en oplossingen worden ontwikkeld. Tevens vragen de technische en architecturale aspecten van een bouwproject om samenwerking en opleiding. De toepassing van actuele toegankelijkheidsnormen van gebouwen is eveneens een belangrijk thema met grote invloed op bouwmethoden en producten. De complete branche buigt zich over de ontwikkeling van producten bestemd voor gehandicapten en ouderen, om aan de nieuwe regelgeving te kunnen voldoen en het gebruiksgemak van gebouwen te verbeteren, met onder meer bij uitstek aandacht voor woningautomatisering.
Trefpunt Tijdens de Batimat 2011 presenteren de exposanten hun laatste innovaties, producten en methoden aan de complete bouwbranche. Daarbij vormt de Batimat een trefpunt, waar bezoekers en exposanten elkaar kunnen ontmoeten. Speciale aandacht gaat uit naar alle vrouwen en mannen die bijdragen aan de ontwikkelingen in deze bouwsector, in de vorm van de promotiecampagne Batiwomen en Batimen. 30 procent van de beursopper-vlakte is reeds gereserveerd door buitenlandse bedrijven. De hoogste deelname is afkomstig uit Italië, Duitsland, België en Spanje. Tevens zijn er tijdens de aankomende beurseditie vele landenpaviljoens aanwezig, zoals Marokko, met een verdubbeling van het aantal vierkante meters, en nieuwe deelnemers zoals Portugal, Tunesië, Ierland en Singapore.In totaal verwacht de Batimat meer dan 40 procent internationale exposanten (> 900) en meer dan 16 procent internationale bezoekers (> 60.000).
Eregastland Met het WK voetbal in 2014 en de Olympische Zomerspelen in 2016 voor de deur, wordt het economisch snel groeiende Brazilië gekenmerkt door talloze (bouw)projecten van ongekende afmeting. Om deze reden is Brazilië uitgeroepen tot eregastland van de Batimat 2011, met debatten en conferenties over de huidige Braziliaanse bouwmarkt en belangrijke Braziliaanse deelnemers. In 2009 bezochten 1.361 Brazilianen de Batimat, waarmee Brazilië het 5de internationale bezoekersland van de beurs werd.
In Nederland wordt de Batimat 2011 vertegenwoordigd door Promosalons Nederland (tel.: 020-4620020, email: info@promosalons.nl Voor meer informatie: www.batimat.com
Interessant artikel?
Sluit nu een abonnement af en ontvang iedere maand het tijdschrift Bouwformatie. Klik hier
|