Bouwformatie
LinkedIn Twitter Youtube RSS
home | contact | adverteren
Headlines | Door de redactie

Gezond en veilig ontwerpen heeft prioriteit bouwkolom

Verschillende partijen uit de totale bouwkolom gaan de komende jaren in een project samenwerken om zo een belangrijke impuls te geven aan het gezond en veilig ontwerpen. In het project participeren Aedes en de Bond van Nederlandse Architecten (BNA) samen met Bouwend Nederland, FNV Bouw en CNV Vakmensen. Zij krijgen ondersteuning van Arbouw, Aboma en de Arbeidsinspectie.
In nauwe samenspraak wordt instrumentarium ontwikkeld, begeleiding aangeboden en kennis verspreid. In de tweede helft van 2011 wordt een model gemaakt om de arborisico’s verbonden aan de ontwerpfase te inventariseren. Ook wordt een toetsingsinstrument ontwikkeld waarmee de gebruiker kan controleren of de risico’s voldoende zijn weggenomen.

Arbovriendelijk
De instrumenten zullen de ontwerpers helpen bij het maken van arbovriendelijke keuzes. Dat is goed voor de aannemers en hun personeel, omdat de risico’s al in een vroeg stadium worden beperkt. Het is ook goed voor de ontwerpende partijen, omdat zij met deze instrumenten beter aan hun wettelijke verplichtingen kunnen voldoen. Dit betreft het opstellen van een V&G-plan, het inventariseren van de arborisico’s en het doen van suggesties voor maatregelen.Naast de ontwikkeling van instrumenten willen de deelnemende organisaties ook de bewustwording vergroten. Aannemers, ontwerpers en opdrachtgevers moeten zich sterker dan voorheen bewust zijn van de kansen die een gezond en veilig ontwerp biedt. Regionale bijeenkomsten in 2012 zullen hieraan bijdragen. Tijdens deze bijeenkomsten zal over het onderwerp worden gediscussieerd en de kennis uit het project verspreid. Deze kennis komt grotendeels uit bestaand onderzoek en wordt aangevuld door praktijksessies waarin bouwbedrijven, opdrachtgevers en architecten intensief worden begeleid.

Winst
In de afgelopen twintig jaar is de veiligheid in de bouw fors verbeterd en vinden minder ongevallen plaats. Ook zijn werknemers gezonder gaan werken. Onderzoek wijst echter uit dat er nog meer winst te halen is. Wanneer de opdrachtgever en architect al bij het ontwerp rekening houden met risicofactoren als fysieke belasting, valgevaar en stof, kan dat de arbeidsomstandigheden nog verder verbeteren. Werkgevers, werknemers, ontwerpers en hun opdrachtgevers slaan de handen ineen bij het verbeteren van de arbeidsomstandigheden in de ontwerpfase.



Interessant artikel?
Sluit nu een abonnement af en ontvang iedere maand het tijdschrift Bouwformatie. Klik hier

  
 

Humor



Advertorial

Burgerhout

BurgerhoutAls producent van rookgasafvoer- en ventilatiesystemen heeft Burgerhout uit Assen een vertrouwde naam opgebouwd. Het bedrijf levert een breed assortiment in RVS, aluminium en kunststof. Directeur Sieger Volkers: "We zijn een absoluut A-merk op ons gebied.

lees verder

/abonneren

Opinie

Door Charles Groenhuijsen

Halveer aantal architectenEen bekentenis: Ik heb het niet zo op architecten. Rondrijdend in ons goede vaderland mopper ik op twee dingen graag en gretig: De files waar ik in zit en de bebouwing waar ik vanuit die file uitzicht op heb. Herkenbaar?

lees verder
 

In het volgende nummer

Bouwformatie | uitgave 5 is verschenen op 15 mei
Bekijk de onderwerpen

Aanmelden


http://www.dakmerk.nl
 
Partners in business
  • Sika Nederland - http://www.sika.nl
  • VBI Verkoop Maatschappij - http://www.vbi.nl
  • MegaMix - http://www.megamix.nl
  • Xella Nederland - http://www.silka.nl
  • Calduran Kalkzandsteen - http://www.calduran.nl
  • Berkvens - http://www.berkvens.nl
  • Bia Beton - http://www.bia-beton.nl
 
 

Direct naar

> Adreswijziging
> Aanmelden nieuwsbrief
> Abonneren
> Adverteren

Items

> Headlines
> Opinie
> Dossiers
> Links
> Agenda
> Tijdschrift
> Shop

Contactgegevens

Bezoekadres
Julianalaan 1
2341 EN Oegstgeest

Postadres
Postbus 116
2340 AC Oegstgeest

Tel. (071) 519 19 60
Fax (071) 519 19 61
info@bouwformatie.nl

 

Redactie
Marcel van Duijn

Advertenties
Robert Liefhebber

Website en E-zine
Gijsbert Boer

Uitgever
Max de Jong

Over Bouwformatie

> Colofon
> Adverteren
> Contact
> Veelgestelde vragen
> Disclaimer & Privacy
> Persinformatie