Bouwformatie
LinkedIn Twitter Youtube RSS
home | contact | adverteren
Headlines | Door de redactie

Hogere inkoopprijzen nieuwe mokerslag voor bouw

Hogere materiaalkosten zorgen na de uitvallende vraag en het slechte weer van de afgelopen twee winters voor nieuwe tegenvallers. Duurdere bouwmaterialen zetten de rendementen op bestaande projecten waarin al gewerkt werd met bodemprijzen verder onder druk.De verkeerde inschatting van de kostprijs is ontstaan doordat projecten in de crisistijd vaak tegen bodemprijzen binnengehaald zijn. Door de aanhoudende hevige concurrentie in de bouw durven maar weinig aannemers de stap te zetten om de hogere prijzen voor bouwmaterialen door te berekenen aan de klant. Dit stelt het ING Economisch Bureau in het Bouw en Vastgoed bericht dat deze week uitkwam.

De huidige kosten van bouwmaterialen liggen begin 2011 nog maar 0,9 procent hoger dan een jaar eerder. Veel bouwtoeleveranciers zien zichzelf door de oplopende grondstofprijzen de komende maanden wel gedwongen hun verkoopprijzen te verhogen. In februari 2011 gaf 21 procent van de bedrijven in de bouwmaterialenindustrie aan hun prijzen de komende maanden te gaan verhogen. In de bouw gaf juist 4 procent van de bedrijven aan dat ze de prijzen van bouwmaterialen juist naar beneden willen hebben. Dit verschil is volgens ING nog nooit zo groot geweest.

De hogere kosten afgezet tegen de lage aanneemprijs zorgt ervoor dat bij veel aannemers het laatste vlees van de botten wordt geschraapt stelt ING. Door de malaise in de bouw steeg het aantal faillissementen met 13 procent in 2010 tot 1.126. Dit hoge aantal faillissementen was vooral een gevolg van de uitvallende vraag waardoor de bouwproductie in 2010 kromp met 10,5 procent. Daarnaast veroorzaakte het slechte weer in de afgelopen twee winters voor veel stagnatie van werkzaamheden waardoor bedrijven geen omzet draaiden terwijl de vaste kosten zoals de loonbetalingen gewoon doorliepen. Bouwbedrijven kwamen hierdoor ook in liquiditeitsproblemen met in sommige gevallen een faillissement tot gevolg.


Interessant artikel?
Sluit nu een abonnement af en ontvang iedere maand het tijdschrift Bouwformatie. Klik hier

  
 

Humor



Advertorial

Burgerhout

BurgerhoutAls producent van rookgasafvoer- en ventilatiesystemen heeft Burgerhout uit Assen een vertrouwde naam opgebouwd. Het bedrijf levert een breed assortiment in RVS, aluminium en kunststof. Directeur Sieger Volkers: "We zijn een absoluut A-merk op ons gebied.

lees verder

/abonneren

Opinie

Door Charles Groenhuijsen

Halveer aantal architectenEen bekentenis: Ik heb het niet zo op architecten. Rondrijdend in ons goede vaderland mopper ik op twee dingen graag en gretig: De files waar ik in zit en de bebouwing waar ik vanuit die file uitzicht op heb. Herkenbaar?

lees verder
 

In het volgende nummer

Bouwformatie | uitgave 5 is verschenen op 15 mei
Bekijk de onderwerpen

Aanmelden


http://www.dakmerk.nl
 
Partners in business
  • MegaMix - http://www.megamix.nl
  • Xella Nederland - http://www.silka.nl
  • Calduran Kalkzandsteen - http://www.calduran.nl
  • Berkvens - http://www.berkvens.nl
  • Bia Beton - http://www.bia-beton.nl
  • KPD Automatisering - http://www.kpd.nl
  • Archidat - http://www.archidat.nl
 
 

Direct naar

> Adreswijziging
> Aanmelden nieuwsbrief
> Abonneren
> Adverteren

Items

> Headlines
> Opinie
> Dossiers
> Links
> Agenda
> Tijdschrift
> Shop

Contactgegevens

Bezoekadres
Julianalaan 1
2341 EN Oegstgeest

Postadres
Postbus 116
2340 AC Oegstgeest

Tel. (071) 519 19 60
Fax (071) 519 19 61
info@bouwformatie.nl

 

Redactie
Marcel van Duijn

Advertenties
Robert Liefhebber

Website en E-zine
Gijsbert Boer

Uitgever
Max de Jong

Over Bouwformatie

> Colofon
> Adverteren
> Contact
> Veelgestelde vragen
> Disclaimer & Privacy
> Persinformatie