Bouwformatie
LinkedIn Twitter Youtube RSS
home | contact | adverteren
Headlines | Door de redactie

Onderhoud kost eigenwoningbezitter grof geld

De gemiddelde eigenwoningbezitter was in de afgelopen 12 maanden naast zijn hypotheeklasten nog circa 400 euro per maand extra kwijt voor onderhoud en het 'up to date' houden van zijn woning. Dit blijkt uit gepubliceerd eigen onderzoek van Vereniging Eigen Huis onder eigenwoningbezitters in Nederland.

Vereniging Eigen Huis publiceert op www.eigenhuis.nl het nieuwe Woonpeil van augustus 2011, het kwartaalbericht van de vereniging over actuele ontwikkelingen op de woningmarkt. Hieruit blijkt onder meer dat de Nederlandse eigenwoningbezitter in de afgelopen 12 maanden gemiddeld een kleine 5000 euro uitgaf aan onderhoud en verbetering van zijn woning.

Regulier
Het grootste deel van deze uitgaven ging op aan onderhoud. Ruim 2000 euro werd besteed aan regulier onderhoud zoals kleine reparaties en klussen als tuinonderhoud, onderhoud aan de cv-ketel, kleine dakreparaties en het verhelpen van verstoppingen. Ook het laten schilderen van het huis valt onder de noemer 'regulier onderhoud'. Groot onderhoud, zoals het vervangen van dakbedekking, het plaatsen van een nieuwe keuken of het vervangen van de cv-ketel kostte de gemiddelde eigenwoningbezitter ruim 1700 euro. Goed onderhoud is voor de eigenwoningbezitter van groot belang. Het gaat niet alleen om het behoud van woonplezier en wooncomfort. Een goed onderhouden woning is doorgaans gemakkelijker te verkopen en daardoor ook waardevaster.

Waardevermeerdering
Om verbeteringen aan te brengen aan de woning werd gemiddeld volgens Eigen Huis ongeveer 1000 euro besteed. Het relatief lage bedrag wordt verklaard door de frequentie waarmee dit soort werkzaamheden voorkomen. Verbeteringen aan de woning kunnen een waardevermeerdering opleveren, maar zijn ook belangrijk om de woning up to date te houden. Isolatiemaatregelen bijvoorbeeld hebben steeds meer invloed op de waarde van een woning, omdat door de stijgende energiekosten huizenkopers steeds meer op de energiezuinigheid van woningen letten. Isoleer je niet, dan verliest je woning waarde ten opzichte van andere woningen die wel zijn geïsoleerd.


Interessant artikel?
Sluit nu een abonnement af en ontvang iedere maand het tijdschrift Bouwformatie. Klik hier

  
 

Humor



Advertorial

Burgerhout

BurgerhoutAls producent van rookgasafvoer- en ventilatiesystemen heeft Burgerhout uit Assen een vertrouwde naam opgebouwd. Het bedrijf levert een breed assortiment in RVS, aluminium en kunststof. Directeur Sieger Volkers: "We zijn een absoluut A-merk op ons gebied.

lees verder

/abonneren

Opinie

Door Charles Groenhuijsen

Halveer aantal architectenEen bekentenis: Ik heb het niet zo op architecten. Rondrijdend in ons goede vaderland mopper ik op twee dingen graag en gretig: De files waar ik in zit en de bebouwing waar ik vanuit die file uitzicht op heb. Herkenbaar?

lees verder
 

In het volgende nummer

Bouwformatie | uitgave 5 is verschenen op 15 mei
Bekijk de onderwerpen

Aanmelden


 
Partners in business
  • Gebr. Bodegraven - http://www.gb.nl
  • Wagenbouw - http://www.wagenbouw.nl
  • XI DOOR - http://www.xidoor.com
  • De Meeuw Bouwsystemen - http://www.demeeuw.com
  • DEMU Metaalindustrie - http://www.demu.nl
  • KST - http://www.kstilburg.nl
  •  - http://
 
 

Direct naar

> Adreswijziging
> Aanmelden nieuwsbrief
> Abonneren
> Adverteren

Items

> Headlines
> Opinie
> Dossiers
> Links
> Agenda
> Tijdschrift
> Shop

Contactgegevens

Bezoekadres
Julianalaan 1
2341 EN Oegstgeest

Postadres
Postbus 116
2340 AC Oegstgeest

Tel. (071) 519 19 60
Fax (071) 519 19 61
info@bouwformatie.nl

 

Redactie
Marcel van Duijn

Advertenties
Robert Liefhebber

Website en E-zine
Gijsbert Boer

Uitgever
Max de Jong

Over Bouwformatie

> Colofon
> Adverteren
> Contact
> Veelgestelde vragen
> Disclaimer & Privacy
> Persinformatie