Bouwformatie
LinkedIn Twitter Youtube RSS
home | contact | adverteren
Headlines | Door een onzer verslaggevers

Rijk wil kantoren flexibeler benutten

Het Rijk gaat 12 ‘concentratielocaties’ voor zijn kantoren inrichten, maar dat betekent niet dat de rijksoverheid straks nog uitsluitend werkt vanuit Groningen, Leeuwarden, Zwolle, Arnhem, Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag, Den Bosch, Breda, Eindhoven en ‘Zuid-stad’ (Maastricht/Heerlen) .Dit zegt minister Piet Hein Donner (Binnenlandse Zaken).

 

Het Rijk heeft nu 4 miljoen vierkante meter kantoor op 1800 plekken in 130 plaatsen. Dat moet in 10 jaar met een kwart afnemen. De minister wil huurcontracten opzeggen en eigendommen flexibeler benutten. De Kamer vindt het op dit moment nog maar een onduidelijk streven en wil nog voor maandag meer uitleg van de minister. Het Rijk bezit nu 11 procent van het totale aantal kantoren in Nederland. Doordat huisvestingsnormen zijn aangescherpt en het aantal rijksambtenaren moet verminderen, gaat de vraag naar kantoorruimte omlaag. Donner wil ook af een 'landelijk gefragmenteerd kantoorlandschap'. Hoe meer kantoren er bij elkaar zitten, hoe beter veranderingen onderling zijn op te vangen.

 


Interessant artikel?
Sluit nu een abonnement af en ontvang iedere maand het tijdschrift Bouwformatie. Klik hier

  
 

Humor



Advertorial

Burgerhout

BurgerhoutAls producent van rookgasafvoer- en ventilatiesystemen heeft Burgerhout uit Assen een vertrouwde naam opgebouwd. Het bedrijf levert een breed assortiment in RVS, aluminium en kunststof. Directeur Sieger Volkers: "We zijn een absoluut A-merk op ons gebied.

lees verder

/abonneren

Opinie

Door Charles Groenhuijsen

Halveer aantal architectenEen bekentenis: Ik heb het niet zo op architecten. Rondrijdend in ons goede vaderland mopper ik op twee dingen graag en gretig: De files waar ik in zit en de bebouwing waar ik vanuit die file uitzicht op heb. Herkenbaar?

lees verder
 

In het volgende nummer

Bouwformatie | uitgave 5 is verschenen op 15 mei
Bekijk de onderwerpen

Aanmelden


http://www.dakmerk.nl
 
Partners in business
  • Grohe Nederland B.V. - http://www.grohepro.nl
  • Holonite - http://www.holonite.nl
  • Kingspan Insulation - http://www.insulation.kingspan.com
  • Mavotrans - http://www.mavotrans.nl
  • Omnicol - http://www.omnicol.info
  • Bosch Betonindustrie B.V. - http://www.boschbeton.nl
  • Roval Aluminium - http://www.roval.nl
 
 

Direct naar

> Adreswijziging
> Aanmelden nieuwsbrief
> Abonneren
> Adverteren

Items

> Headlines
> Opinie
> Dossiers
> Links
> Agenda
> Tijdschrift
> Shop

Contactgegevens

Bezoekadres
Julianalaan 1
2341 EN Oegstgeest

Postadres
Postbus 116
2340 AC Oegstgeest

Tel. (071) 519 19 60
Fax (071) 519 19 61
info@bouwformatie.nl

 

Redactie
Marcel van Duijn

Advertenties
Robert Liefhebber

Website en E-zine
Gijsbert Boer

Uitgever
Max de Jong

Over Bouwformatie

> Colofon
> Adverteren
> Contact
> Veelgestelde vragen
> Disclaimer & Privacy
> Persinformatie