Bouwformatie
LinkedIn Twitter Youtube RSS
home | contact | adverteren
Headlines | Door een onzer verslaggevers

Zeventig miljard euro voor bouwproject berg in Nederland

"Dit is geen grap meer. Die berg komt er.'' Zo is in Almere een mogelijk bouwproject van een Nederlandse berg gepresenteerd. Het idee van een berg is enkele maanden geleden ontsproten aan het brein van sportjournalist Thijs Zonneveld van dagblad De Pers. Sindsdien is een honderdtal professionals uit verschillende sectoren er serieus over gaan nadenken.

Die brainstormsessies zijn voorbij. Volgend jaar wordt er een heus haalbaarheidsonderzoek uitgevoerd, dat eind 2012 duidelijkheid moet geven op de vraag of de berg daadwerkelijk realiseerbaar is. Zo'n 70 bedrijven uit allerlei sectoren, waaronder E.ON Energy en leverancier van navigatiesystemen TomTom zijn betrokken bij het project. Ze hebben grootse plannen, zo bleek uit de filmpjes tijdens de presentatie. De berg kent bijvoorbeeld meerdere toppen, landbouwvelden, woningen, skipistes, liften, metrotunnels, windmolens, meren en zonnepanelen. Binnenin moet plek komen voor onder meer voedselplantages, waterkrachtcentrales en datacentra. Duurzaamheid, innovatie en sport zijn de hoofdpijlers van het project.

Locaties
Momenteel zijn acht locaties in beeld, zowel op land als in zee. De grootte van de berg hangt af van de uiteindelijke locatie. Volgens een van de deelnemers willen gemeentes de berg van maximaal 2 kilometer hoog graag binnenhalen. Om een uitgewerkt concept te krijgen, is ongeveer 1,5 miljoen euro nodig. Daarom is de stichting die het onderzoek onder zijn hoede heeft, onder meer begonnen met de verkoop van certificaten van 50 euro, die later kunnen worden omgezet naar aandelen. Vrijdag werd een contract met hoofdsponsor USG Innotiv ondertekend, een detacheringsbureau voor hoogopgeleide techneuten.De berg kost maximaal 60 à 70 miljard euro, schatte een van de deelnemers, al verschillen de meningen daarover. Net als de bouwtermijn. De projectdirecteur denkt dat hij de complete berg niet meer zal zien tijdens zijn leven, maar een ander meende dat een kwart van de berg al binnen 3 à 4 jaar klaar kan zijn.

 


Interessant artikel?
Sluit nu een abonnement af en ontvang iedere maand het tijdschrift Bouwformatie. Klik hier

  
 

Humor



Advertorial

Burgerhout

BurgerhoutAls producent van rookgasafvoer- en ventilatiesystemen heeft Burgerhout uit Assen een vertrouwde naam opgebouwd. Het bedrijf levert een breed assortiment in RVS, aluminium en kunststof. Directeur Sieger Volkers: "We zijn een absoluut A-merk op ons gebied.

lees verder

/abonneren

Opinie

Door Charles Groenhuijsen

Halveer aantal architectenEen bekentenis: Ik heb het niet zo op architecten. Rondrijdend in ons goede vaderland mopper ik op twee dingen graag en gretig: De files waar ik in zit en de bebouwing waar ik vanuit die file uitzicht op heb. Herkenbaar?

lees verder
 

In het volgende nummer

Bouwformatie | uitgave 5 is verschenen op 15 mei
Bekijk de onderwerpen

Aanmelden


http://www.imf-online.com/partner/bouwformatie/
 
Partners in business
  •  - http://
  •  - http://
  •  - http://
  • Eternit - Gevel & Bouwplaten - http://www.eternit.nl
  • Flesst - http://www.flesst.nl
  • Faay Vianen B.V. - http://www.faay.nl
  • Grohe Nederland B.V. - http://www.grohepro.nl
 
 

Direct naar

> Adreswijziging
> Aanmelden nieuwsbrief
> Abonneren
> Adverteren

Items

> Headlines
> Opinie
> Dossiers
> Links
> Agenda
> Tijdschrift
> Shop

Contactgegevens

Bezoekadres
Julianalaan 1
2341 EN Oegstgeest

Postadres
Postbus 116
2340 AC Oegstgeest

Tel. (071) 519 19 60
Fax (071) 519 19 61
info@bouwformatie.nl

 

Redactie
Marcel van Duijn

Advertenties
Robert Liefhebber

Website en E-zine
Gijsbert Boer

Uitgever
Max de Jong

Over Bouwformatie

> Colofon
> Adverteren
> Contact
> Veelgestelde vragen
> Disclaimer & Privacy
> Persinformatie